Lidhje

Shqipëri: Fillojnë festimet me rastin e 100 vjetorit të Kryengritjes së Malësisë së Madhe


Shqipëri: Fillojnë festimet me rastin e 100 vjetorit të Kryengritjes së Malësisë së Madhe
Shqipëri: Fillojnë festimet me rastin e 100 vjetorit të Kryengritjes së Malësisë së Madhe

Në Shqipëri kanë filluar festimet me rastin e 100 vjetorit të Kryengritjes së Malësisë së Madhe, që i parapriu shpalljes së Pavaresisë kombëtare. Kremtimet për këtë jubile po mbahen edhe ne trojet shqiptare, në Tuz dhe Malësi, në Mal të Zi, në një koncert festiv në Shkodër, Presidenti Bamir Topi, vlerësoi kontributin e malësorëve të Malësisë së Madhe dhe të prijësit të kësaj Kryengritjeje, Dedë Gjo Lulit. Me këtë rast, Presidenti dekoroi një numër artistësh, për kontributin e tyre në ruajtjen dhe përhapjen e vlerave kombëtare.

Të ngjashme

XS
SM
MD
LG