Lidhje

Shqipëri: Kërkohet heqja e imunitetit të Ilir Metës dhe Dritan Priftit


Shqipëri: Kërkohet heqja e imunitetit të Ilir Metës dhe Dritan Priftit
Shqipëri: Kërkohet heqja e imunitetit të Ilir Metës dhe Dritan Priftit

Në Shqipëri prokuroria e Përgjithshme ka kërkuar nga parlamenti heqjen e imunitetit parlamentar për ish zëvendëskryeministrin Ilir Meta dhe ish ministrin e Ekonomisë Dritan Prifti. Ky i fundit është akuzuar pasi në materialet që ka dorëzuar në prokurori lidhur me videon që lidhet më zotin Meta, është gjetur një tjetër filmim ku ai dhe zëvendësi I tij bisedojnë sipas prokurorisë për përfitime financiare të paligjshme dhe ndajnë mes tyre një shumë prej 70 mijë eurosh. Njofton Armand Mero.

Të ngjashme

XS
SM
MD
LG