Lidhje

Kryeprokurorja Ina Rama refuzon t'u përgjigjet pyetjeve të komisionit hetimor


Kryeprokurorja Ina Rama refuzon t'u përgjigjet pyetjeve të komisionit hetimor
Kryeprokurorja Ina Rama refuzon t'u përgjigjet pyetjeve të komisionit hetimor

Kryeprorkurorja e Pergjithshme Ina Rama refuzoi sot në mbrëmje t'i përgjigjej pyetjeve të Komisionit hetimor parlamentar të ngritur për ngjarjet e 21 janarit.

Ajo ju referua legjislacionit i cili sic shpjegoi ajo "e ndalon atë të japë shpjegime për cështje specifike që janë nën hetim", tha zonja Rama duke u larguar më pas nga Komisioni.

Anetarët e tij, të gjithë përfaqesues të shumicës së djathtë, e cilesuan qendrimin e kryeprokurores si një sjellje arrogante dhe mungesë të theksuar respekti ndaj institucionit të parlamentit.

Të ngjashme

XS
SM
MD
LG