Lidhje

Shqipëri, opozita e konsideron fitore shtyrjen e zgjedhjeve në Kavajë


Në Tiranë, protesta e opozitës hyri sot në ditën e 78. Shtyrjen e zgjedhjeve për bashkinë e Kavajës, Partia Demokratike po e vlerëson si një fitore me rëndësi për protestën e saj. Por kryeministri Rama deklaroi se zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit nuk do të shtyhen dhe se qeveri teknike nuk do të ketë.

Kriza politike në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG