Lidhje

Shqipëri, Partia Demokratike nis përgatitjet e zgjedhjeve vendore


Shqipëri, Partia Demokratike nis përgatitjet e zgjedhjeve vendore

Në Tiranë, Partia Demokratike nisi sot përgatitjet e zgjedhjeve vendore. Kryeministri Sali Berisha tha se qëllimi kryesor i qeverisë është organizimi i zgjedhjeve të rregullta, të lira e të ndershme. Ai theksoi në fjalën para Këshillit Kombëtar të Partisë së tij se proceset zgjedhore në Shqipëri po përmiresohen nga viti në vit dhe po plotësojne standardet më të larta demokratike.

XS
SM
MD
LG