Lidhje

Shqipëri: PD fton partitë parlamentare për të diskutuar mbi mbarëvajtjen e procesit zgjedhor


Shqipëri: PD fton partitë parlamentare për të diskutuar mbi mbarëvajtjen e procesit zgjedhor
Shqipëri: PD fton partitë parlamentare për të diskutuar mbi mbarëvajtjen e procesit zgjedhor

Në Shqipëri partia demokratike ftoi sot partitë parlamentare që të mblidhen së bashku më 29 mars për të diskutuar mbi mbarëvajtjen e procesit zgjedhor. Në letrën e dërguar nga kryetari i grupit parlamentar demokrat Astrit Patozi duke iu referuar dhe një prej rekomandimeve të OSBE-së vihet theksi te vullneti politik i partive për zbatimin e detyrimeve që rrjedhin nga procesi. Po sot demokratët zyrtarizuan kandidaturën e Ministrit të Brendshëm Lulzim Basha për bashkinë e Tiranës, ndërkohë që mbrëmë edhe kryetari aktual socialist Edi Rama konfirmoi se do te kandidojë për një mandat të katërt.

Të ngjashme

XS
SM
MD
LG