Lidhje

Shqipëri: Pritet pjesëmarrje e ulët në votime për pushtetin vendor në veri


Shqipëri: Pritet pjesëmarrje e ulët në votime për pushtetin vendor në veri
Shqipëri: Pritet pjesëmarrje e ulët në votime për pushtetin vendor në veri

Në tri qarqet veriore të Shqipërisë, kandidatët për kryetarë të bashkive dhe komunave sapo kanë nisur të shpalosin alternativat dhe premtimet e tyre zgjedhore. Ndërkohë, votuesit duken të ndarë mes shpresës për një fushatë të qetë dhe zhgënjimit për premtimet elektorale të pambajtura, gjë që pritet të ndikojë në nivelin e pjesëmarrjes në votimet e 8 majit.

Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, njofton.

Të ngjashme

XS
SM
MD
LG