Lidhje

Punësimi i personave me aftësi të kufizuara në Shqipëri


Punësimi i personave me aftësi të kufizuara në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Në Tiranë, punësimi i personave me aftësi të kufizuara është rritur vetëm 1 % vitin e fundit, ndërsa mijëra prej tyre vuajnë papunësinë dhe diskriminimin. Agjencia Amerikane për Zhvillim Ndërkombëtar po mbështet Shqipërinë të përmirësojë gjendjen kritike.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG