Lidhje

Problemi i pashtetësisë tek fëmijë shqiptarë


Problemi i fëmijëve shqiptarë pa shtetësi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:00 0:00

Në Tiranë, agjencitë e Kombeve të Bashkuara dhe qeveria nisën sot bashkëpunimin për të zhdukur dukurinë e pashtetësisë së fëmijëve shqiptarë, që lindin jashtë vendit. Sipas një studimi nga UNHCR, të paktën një mijë fëmijë emigrantësh shqiptarë kanë mbetur pa një shtetësi të regjistruar.

Problemi i fëmijëve shqiptarë pa shtetësi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:00 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG