Lidhje

Shtëpia e të moshuarve në Shkodër prej 6 muajsh në karantinë


Shtëpia e të moshuarve në Shkodër prej 6 muajsh në karantinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00

Në Shqipëri, të moshuarit po përballen jo vetëm me vështirësitë e jetesës dhe situatën e rënduar të krijuar nga pandemia, por edhe për shkak të emigracionit të mijëra të rinjve, gjë që ka detyruar shumë prej tyre t'u drejtohen shtëpive të të moshuarve.

Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, ishte në Shtëpinë e të Moshuarve në Shkodër, ku përgatiti kronikën.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG