Lidhje

Qindra shtëpi të përmbytura pas tërheqjes së ujërave


floods Albania houses

Ujërat e Lumit Vjosa nisën sot të tërhiqen nga fshatrat midis Fierit dhe Vlorës duke lënë pas shtëpi të përmbytura dhe dëme të mëdha. Forca të ushtrisë dhe Policisë po qëndrojnë në zonë në ndihmë të banorëve. Një nga fshatrat më të dëmtuara në këtë zonë është Ferrasi i Fierit, ku korrespondenti ynë Raimond Kola foli me disa nga banorët dhe përgatiti kronikën.

Shqipëri, qindra shtëpi të përmbytura
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG