Lidhje

Shtyhet konfirmimi i aktakuzës ndaj deputetit të Parlamentit të Kosovës Fatmir Limaj


Shtyhet konfirmimi i aktakuzës ndaj deputetit të Parlamentit të Kosovës Fatmir Limaj

Një Gjykatë në Prishtinë, shtyu për javën që vjen seancën për konfirmimin e aktakuzës ndaj deputetit të Parlamentit të Kosovës Fatmir Limaj dhe nëntë të tjerëve, të akuzuar për krime lufte. Një muaj më parë, një prokuror i Misionit të Bashkimit Evropian për sundimin e ligjit, kishte ngritur një aktakuzë kundër zotit Limaj dhe nëntë ish bashkëluftëtarëve të tij për krime lufte kundër popullatës civile dhe krime lufte kundër të burgosurve të luftës.

XS
SM
MD
LG