Lidhje

Sfida për mbrotjen e natyrës në Shqipëri


Mbrojtja e Natyrës në Shqipëri po kthehet në një sfidë prej dëmtimeve që po ndodhin në pyjet dhe lumenjtë, por edhe prej problemeve të mos ndëshkimit të krimeve mjedisore. Instituti për Ruajtjen e Natyrës po nxit në disa rajone të vendit njohjen dhe zbatimin e ligjeve për ruajtjen e natyrës, ndërkohë që specialistë të Parqeve Kombëtare thonë se duhen forcuar masat për mbrojtjen e zonave te mbrojtura.

Mbrojtja e mjedisit në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:49 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG