Lidhje

Situata pas mbylljes së rafinerive në Ballsh dhe Fier


Punëtorët e Rafinerive të naftës së Ballshit dhe të Fierit ndodhen prej disa ditësh në protesta për shkak të mbylljes së aktivitetit të dy uzinave. Kompania që administronte rafineritë është tërhequr duke lënë paga të prapambetura dhe detyrime të mëdha në sistemin tatimor. Qeveria premtoi pagesë papunësie për naftëtarët dhe deklaroi se ishte në pritje të investitorëve të rinj për t`i rivënë në punë rafineritë. Korespondenti ynë Raimond Kola ishte në Fier dhe përgatiti kronikën.

Mbyllja e rafinerive të Ballshit dhe Fierit
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:04 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG