Lidhje

Situata përpara raundit të ri të bisedimeve Kosovë-Serbi


Të martën, Kosova dhe Serbia pritet të mbajnë një raund të ri bisedimesh në nivelin e lartë politik në Bruksel me ftesë të Bashkimit Evropian, pas tensioneve të ditëve të fundit ndërmjet të dyja palëve. Tensionet kanë ringritur debatet në Kosovë lidhur me rezultatet e bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet të dyja palëve. Analistët e pavarur thonë se bisedimet janë të domosdoshme, por duhet ndryshuar formati i tyre në mënyrë që të sigurohet edhe zbatimi në praktikë i marrëveshjeve të arritura në to.

Situata përpara raundit të ardhshëm të bisedimeve Kosovë-Serbi
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG