Lidhje

Pritshmëritë për Gjykatën e Posaçme për Kosovën


Pritshmëritë për punën e Gjykatës së Posaçme
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:10 0:00

Pritshmëritë për punën e Gjykatës së Posaçme

Janari shënoi fillimin konkret të punës së dhomave të specializuara, siç quhet gjykata e posaçme për krime lufte në Kosovë. Marrja në pyetje e disa prej ish-drejtuesve dhe pjesëtarëve të ish Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, nga prokurorët e posaçëm pritet të vazhdojë muajin qe vjen, ndërsa ende nuk ka pasur ndonjë akuzë lidhur me pretendimet për përfshirjen e tyre në krime të luftës dhe pasluftës. Ish kryngritësit shqiptare pohojne se gjykata është e padrejte por pretendimet janë serioze dhe qasja ndaj gjykatës duhet të jetë serioze.

Pritshmëritë për punën e Gjykatës së Posaçme
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:10 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG