Lidhje

Prishtinë, studentët: Kisha të kthehet në muze


Studentët dhe Kisha Ortodokse serbe
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

Studentët e Universitetit të Prishtinës kërkuan të hënën që Kisha Ortodokse serbe, e cila ndodhet në oborrin e këtij universiteti, të shndërrohet në muze ku do të prezantohej sipas tyre gjenocidi që ka kryer Serbia në Kosovë. Kësisoj studentët kanë vazhduar kundërshtimin e tyre ndaj funksionalizimit të kësaj kishe të ndërtuar në vitet e 90-ta në kohën e regjimit të ish presidenti serb Slobodan Millosheviç.

Studentët dhe Kisha Ortodokse serbe
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

XS
SM
MD
LG