Lidhje

50 të vrarë në Siri


Më tepër se 50 persona janë vrarë në sulme me bombë dhe me mortaja në dy qytete siriane.

Në qytetin e rrethuar të Homsit shprtheu një bombë në lagjen me banorë kryesisht Alawitë, duke vrarë 36 persona.

Një zyrtar tha sot se në bombardimet e sotme u plagosën 85 persona, shumica e tyre civilë. Ndërkohë, në kryeqytetin Damask u vranë të paktën 12 persona në një sulm me mortajë dhe 50 të tjerë u plagosën.

Qeveria siriane fajësoi terroristët për sulmin në Damask, një term që ajo përdor për rebelët që luftojnë për të larguar nga pushteti Presidentin Bashar al Assad.
XS
SM
MD
LG