Lidhje

Tarifat ndaj mallrave serbe dhe shtimi i kontrabandës


Tarifat ndaj mallrave serbe dhe shtimi i kontrabandës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:36 0:00

Që prej nëntorit të vitit të kaluar kur Kosova vendosi tarifa 100 për qind ndaj mallrave serbe, dogana e Kosovës ka shtuar përpjekjet për të parandaluar kontrabandën e mallrave nga Serbia. Shqetësimet për shtim të kontrabandës u ngritën së fundmi për shkak të pranisë së theksuar të mallrave serbe në tregun e Kosovës, pavarësisht rënies së madhe të importit. Korrespondentja e Zërit të Amerikës, Edlira Bllaca, përcolli një ditë pune në veriun e Kosovës të njësisë kundër kontrabandës të Doganave të Kosovës dhe na dërgoi këtë kronikë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG