Lidhje

Kujtohen viktimat e kampit të internimeve në Tepelenë


Në Tepelenë ndodhet një nga ish kampet më famëkeqe të interrnimit në Shqipëri, ku humbën jetën gjatë regjimit komunist qindra të pafajshëm, mes të cilëve shumica fëmijë. Të mbiejtuar nga ky kamp dhe të persekutuar nga regjimi komunist morën pjesë të enjten në një aktivitet përkujtimor. Në mënyrë simbolike, para kazermave të dikurshme, nisi mbjellja e 300 fidanëve, për përkujtimin e fëmijëve që humbën jetën nga kushtet e vështira në Kampin e Tepelenës.

Përkujtohet të internuarit e kampit të Tepelenës
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:12 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG