Lidhje

Ceremoni fetare për vuajtjet në Kampin e Tepelenës


Ceremoni fetare për vuajtjet në Kampin e Tepelenës
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:46 0:00

Në ish kampin e interrnimit gjatë regjimit komunist në Tepelenë u zhvillua sot një ceremoni lutjesh nga klerikët fetarë për njerëzit që vuajtën dhimbje të mëdha njerëzore ne kete kamp. Në nderim të kujtimit të 300 fëmijëve që humbën jetën janë mbjellë 300 qiparisa. Shumë prej familjarëve nderuan të afërmit e tyre një pjesë e madhe e të cilëve nuk u janë gjendur ende eshtrat. Korrespondenti ynë Raimond Kola ishte në Tepelenë dhe përcolli materialin:

Ceremoni fetare për vuajtjet në Kampin e Tepelenës
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:46 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG