Lidhje

Tërmeti 7.6 ballë godet Akapulkon


Një tërmet prej 7.6 ballësh ka goditur Akapulkon në brigjet e Paqësorit të Meksikës

Qendra sinoptike e Shteteve të Bashkuara thotë se epiqendra e tërmetit ishte në Guerrero, shtet në jugperëndim të Meksikës.

Dëshmitarët thanë se dridhjet u ndien deri në kryeqytetin meksikan.

Ekspertët thonë se tërmeti e kishte epiqendrën në brendësi, larg bregdetit, dhe nuk krijon rrezik për cuname.

Nuk ka njoftime për viktima.

XS
SM
MD
LG