Lidhje

Thaçi, serbët e Kosovës të regjistrojnë subjektet politike


Paqartësitë dhe disa nga mospajtimet rreth këtij procesi pritet të sqarohen në takimin e rradhës ndërmjet kryeministrave të Kosovës e Serbisë të martën në Bruksel

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi u bëri thirrje sot serbëve të Kosovës që të regjistrojnë subjektet politike që do të marrin pjesë në zgjedhjet komunale të 3 nëntorit, brenda afatit ligjor. Katër shtatori është afati ligjor, ndërsa edhe më tej është e paqartë mënyra e pjesëmarrjes së serbëve të Kosovës në votime. Paqartësitë dhe disa nga mospajtimet rreth këtij procesi pritet të sqarohen në takimin e rradhës ndërmjet kryeministrave të Kosovës dhe Serbisë, të martën në Bruksel.

Draft Entry
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00
XS
SM
MD
LG