Lidhje

“The Forgiveness of Blood” në kinematë amerikane


“The Forgiveness of Blood” në kinematë amerikane
“The Forgiveness of Blood” në kinematë amerikane

Nesër fillon shfaqja në kinematë amerikane e filmit Falja e Gjakut, e regjisorit Joshua Marston. Në një deklaratë, ai u shpreh se ky film përbën një hap historik në bashkëpunimin midis kinematografisë amerikane dhe asaj shqiptare. Këtu në Shtetet e Bashkuara, ndodhen këto ditë edhe dy protagonistët e filmit, Sindi Laçej dhe Tristan Halilaj. Ata ishin të ftuar në studion e Zërit të Amerikës në Nju Jork dhe me ta bisedoi kolegu Julian Zyla.

XS
SM
MD
LG