Lidhje

Theresa May: E gatshme të dorëhiqem për Brexit-in


Kryeministrja britanike Theresa May thotë se është e gatshme të dorëhiqet në mënyrë që marrëveshja e saj për daljen e Britanisë nga BE-ja të miratohet nga parlamenti.

"U kërkoj të gjithëve në këtë sallë që të mbështesin marrëveshjen, në mënyrë që të mund të përmbushim detyrën tonë historike - për të vënë në jetë vendimin e popullit britanik dhe për t’u larguar nga Bashkimi Evropian me një dalje të butë dhe të rregullt. Jam e gatshme të largohem nga kjo detyrë përpara asaj që kisha planifikuar", tha zonja May.

Tani qeveria pritet ta kthejë marrëveshjen në parlament për një votim të tretë të premten.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG