Lidhje

Tiranë, projekt-buxheti për vitin e ardhshëm


Në Tiranë, qeveria publikoi një projekt-buxhet ambicioz për vitin e ardhshëm, ku parashikon rritje pagash dhe pensionesh, si dhe ulje të borxhit publik rreth 3 për qind.

Opozita vlerësoi se rritja e pensioneve dhe pagave të administratës 3 muaj para zgjedhjeve është një keqpërdorim i arkës së shtetit për qëllime elektorale nga socialistët.

Tiranë, diskutohet projektbuxheti i ri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

XS
SM
MD
LG