Lidhje

Tiranë: Ligji për arsimin e lartë


Tiranë: Ligji për arsimin e lartë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Në Tiranë, parlamenti po shqyrton një projekt-ligj për arsimin e lartë në mesin e kundërshtimeve nga qarqet akademike dhe nga opozita. Një grup studentësh dhe pedagogësh po protestojnë përpara parlamentit, ku mbahet seanca plenare.
Koalicioni qeveritar thotë se ky është një ligj me rëndësi për reformimin e arsimit, por opozita dhe pedagogët mendojnë se ai është një ligj klientelist që nxit korrupsionin.

Tiranë: Ligji për arsimin e lartë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG