Lidhje

Tirana nderon Nënë Terezën në 100 vjetorin e lindjes


Tirana nderon Nënë Terezën në 100 vjetorin e lindjes

Veprimtari të shumta kulturore për nderim të Nënë Terezës në 100 vjetorin e lindjes u zhvilluan edhe në Tiranë. Kryeqyteti ishte mbushur plot me foto dhe thënie të Nobelistes së Paqes me origjinë shqiptare. Ndërsa Presidenti i Republikës përuroi një nismë për ndërtimin e një rruge me emrin e Nënë Terezës.

XS
SM
MD
LG