Lidhje

Media Arkivi

Tirana pa makina, nisma sfidon ndotjen e ajrit


Tirana reduktoi sot ndjeshëm qarkullimin e automjeteve në përpjekje për të rritur ndjeshmërinë e opinionit për ndotjen e ajrit dhe të mjedisit. Bashkia e kryeqytetit ndërmori nismën "Tirana pa Makina", duke tërhequr vëmendjen për qarkullimin e rreth 100 mijë automjeteve në rrugët e saj.

XS
SM
MD
LG