Lidhje

Në Tiranë përkujtohet 17 nëntori


Në Tiranë u përkujtua sot përvjetori i çlirimit të kryeqytetit nga pushtetit nazistë të Luftës së dytë botërore. Shoqata qytetare dhe bashkia organizuan ceremoni të veçanta në nderim të luftëtarëve shqiptarë. Kryetari i bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, tha se ngjarjet e historisë ngjallin reflektime për demokracinë në kohët e sotme.
XS
SM
MD
LG