Lidhje

Tiranë, Burgaj komenton mbi incidentet para fushatës


Tiranë, Burgaj komenton mbi incidentet para fushatës
Tiranë, Burgaj komenton mbi incidentet para fushatës

Në Shqipëri drejtori i përgjithshëm i policisë Hysni Burgaj foli sot rreth incidenteve të fundit që i kanë paraprirë fushatës zgjedhore. Ai ftoi pushtetin lokal që të përcaktojë vendet ku do të mund të vendosen flamujt dhe materialet elektorale.

Deklarata e drejtorit të Policisë shkaktoi reagimin e Bashkisë së Tiranës e cila shpjegoi se sipas saj është ajo që përcakton vendet e lejuara për materialet elektorale të cilat mund të ekspozohen vetëm pas nisjes së fushatës më 8 prill.

Ditët e fundit policia bashkiake pati përplasje me simpatizantë të forcave politike ndërsa u angazhua ne heqjen e flamujve të Lëvizjes socialiste për Integrim.

Lidhur me incidentet me armë ndaj dy kandidatëve për kryetar komune të shumicës drejtori i policisë tha se ato kanë qenë kryesisht si pasojë e konflikteve të çastit, ndërsa shpjegoi se po vazhdojnë hetimet për atentatin e djeshëm në qendër të Tiranës të drejtorit të inspektoriatit të ndërtimit Ardit Kaja.

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/diSlO7i4Vmw?hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/diSlO7i4Vmw?hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

Të ngjashme

XS
SM
MD
LG