Lidhje

Tiranë, qeveria njofton masa të reja fiskale


Tiranë, qeveria njofton masa të reja fiskale
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

Në Tiranë, qeveria njoftoi masa të reja lehtësuese për ekonominë dhe taksat. Këtë javë pritet një ngritje e tavanit mbi tatim-fitimin, masë që autoritetet thonë se do të zgjerojë bazën e bizneseve të tatuara. Por, opozita ka deklaruar se një numër rekord biznesesh janë mbyllur, për shkak të taksave të shumta dhe klimës së papërshtatshme ekonomike.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG