Lidhje

Ekspozitë e instrumentave muzikore popullore në Tiranë


Në Muzeun Historik të Tiranës koleksionisti i njohur Ermal Sela ka hapur një ekspozitë me instrumenta muzikore popullore. Sela dhe shumë koleksionistë të tjerë po punojnë fort që të ruajnë këto objekte të historisë së kulturës shqiptare.

Ekspozitë me instrumenta muzikore popullore
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG