Lidhje

Media Arkivi

Tiranë: Sërish dhunë dhe arrestime tek protesta e mjedisorëve


Protesta e Shoqërisë Civile te Liqeni Artificial u mbyll sërish sot me dhunë dhe arrestime nga policia. Veprimtarët e mjedisit po përpiqen të ndalojnë aty një projekt të bashkisë për ndërtimin e një parku lojërash me konstruksione betoni, si i dëmshëm për parkun.

XS
SM
MD
LG