Lidhje

Protestë në Tiranë


Protestë në Tiranë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00

Disa dhjetëra banorë të Tropojës dhe veprimtarë të mjedisit zhvilluan sot një tubim proteste në Tiranë kundër ndërtimit të hidrocentraleve mbi lumin dhe parkun kombëtar të Valbonës. Protesta u mbajt nga monumenti i pavarësisë deri tek selia e qeverisë, me parrullën “Mos ma Prek Valbonën”.

XS
SM
MD
LG