Lidhje

Media Arkivi

Protestë në Tiranë


Disa dhjetëra banorë të Tropojës dhe veprimtarë të mjedisit zhvilluan sot një tubim proteste në Tiranë kundër ndërtimit të hidrocentraleve mbi lumin dhe parkun kombëtar të Valbonës. Protesta u mbajt nga monumenti i pavarësisë deri tek selia e qeverisë, me parrullën “Mos ma Prek Valbonën”.

XS
SM
MD
LG