Lidhje

Regjisori Tony Scott ndahet nga jeta


Autoritetet në Los Angelos thonë se regjisori Tony Scott ka humbur jetën pasi është hedhur nga një urë e Los Angelosit.

Tony Scott njihet për regjinë e disa filmave të famshëm hollivudianë si “Top Gun”, “Days of Thunder” dhe “Beverly Hills Cop 2”.

Një oficer i zyrës policore të Los Angelosit tha se mbas hetimeve të vdekjes së 68 vjeçarit, ajo kategorizohet si vetvrasje.

Polica tha se disa nejrëz kanë njoftuar numrin e ndërhyrjs së shpejtë mesantën e së dielës duke u gdhirë e sotmja, duke njoftuar se një person u hodh nga ura Vincent Thomas në Los Angelos.

Një grup polumbarësh të policisë portuale të Los Angelosit e nxorën trupin nga uji disa orë më pas.

Tony Scoott është vëllai i regjisorit tjetër të mirënjohur Ridley Scott. Ai ishte babai i dy binjakëve nga martesa me aktoren Donna Scot.
XS
SM
MD
LG