Lidhje

Punimet e artizanatit dhe nxitja e turizmit


Në prag të sezonit të ri turistik veror, artizanët e Shkodrës po përpiqen të tërheqin vëmendjen e strukturave shtetërore për një vlerësim më të madh ndaj punës së tyre, në mbështetje të sektorit të turizmit. Mjeshtria e artizanëve të rajonit të Shkodrës është e njohur për larminë dhe traditat e pasura, të vlerësuara si brenda, edhe jashtë Shqipërisë.

Punimet e artizanatit dhe nxitja e turizmit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00
XS
SM
MD
LG