Lidhje

Aktivitete kundër trafikimit të qënieve njerëzore


Aktivitete kundër trafikimit të qënieve njerëzore
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00

Në Jug të Shqipërisë po zhvillohen aktivitete kundër trafikimit të qënieve njerëzore. Përmasat e trafikimit të grave dhë te fëmijëve kanë ardhur në rënie, por institucionet dhe organizatat po synojnë mbrojtjen dhe rehabilitimin e viktimave të trafikut. Në zonat kufitare me Greqinë është shtuar nga ana tjetër trafiku i refugjatëve nga vendet arabe dhe aziatike, i cili po bëhet gjithnjë e më shqetësues.

Aktivitete kundër trafikimit të qënieve njerëzore
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00

XS
SM
MD
LG