Lidhje

Ura e Mesit si pjesë e trashëgimisë kulturore


Ura e Mesit, pjesë e trashëgimisë kulturore
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

Shkodra njihet si një qytet me trashëgimi të pasur kulturore. Pjesë e saj është edhe Ura e Mesit, e ndërtuar 250 vjet më parë nga Bushatlinjtë e Shkodrës, që tërheq interesimin e vizitoreve dhe studiuesve për vlerat arkitekturore. Por specialistët e monumenteve të kulturës bëjnë thirrje që t'i kushtohet më shumë kujdes zonës përreth urës.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG