Lidhje

Botohet letra e Presidentit Trump për presidentin serb Vuçiç


Presidenti amerikan, Donald Trump, i ka dërguar letër presidentit serb, Aleksandër Vuçiç, ku inkurajon Serbinë dhe Kosovën që të shfrytëzojnë momentin për arritjen e një marrëveshjeje pajtimi ndërmjet tyre.

Letra mban datën 14 dhjetor, që është data e njëjtë kur një letër me përmbajtje të ngjashme presidenti amerikan i dërgoi edhe presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Ndërsa të dyja palët kanë pritje të ndryshme nga procesi i bisedimeve, analistët thonë se mesazhet e presidentit Trump paraqesin një moment të ri në këtë proces.

Botohet letra e Trump ndaj Vuçiçit
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:10 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG