Lidhje

Turizmi shqiptar dhe sfida e pandemisë


Sfidat e turizmit shqiptar nga goditja e koronavirusit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00

Një nga sektorët më të goditur nga koronavirusi në jug të Shqipërisë është turizmi. Në Gjirokastër, një qytet që mbrohet nga UNESCO, sipërmarrjet e hotelerisë janë paralizuar, ndërsa rezervimet janë anuluar deri në korrik. Sipërmarrjet kanë kërkuar mbështetjen e qeverisë, sidomos për të mbrojtur largimet e punëtorëve nga puna.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG