Lidhje

Shpërthim në Turqi


Turkey map
Turkey map

Sulmues vetëvrasës vendosën një auto-bombë pranë një stacioni policor në Turqinë qendrore, duke vrarë një polic dhe duke plagosur 16 civilë.

Sulmues vetëvrasës vendosën një auto-bombë pranë një stacioni policor në Turqinë qendrore, duke vrarë një polic dhe duke plagosur 16 civilë.

Ministri i brendshëm turk, Idris Naim Sahin, tha se dy të dyshuar kaluan me shpejtësi përmes një postblloku policor dhe aktivizuan bombën pranë stacionit policor në qytetin Pinarbasi.

Të dy sulmuesit u vranë gjatë incidentit. Askush nuk ka marrë përgjegjësinë për sulmin. Por rebelët kurd që kërkojnë pavarësi në jug të Turqisë kanë ndërmarrë sulme të ngjashme në të kaluarën.
XS
SM
MD
LG