Lidhje

Tuz, ekspozitë e artistit të njohur Gjelosh Gjokaj


Tuz, ekspozitë në nder të artistit Gjelosh Gjokaj
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

Në Tuz të Malësisë u organizua ekspozita retrospektive e piktorit të njohur Gjelosh Gjokaj. Me këtë rast, në praninë e publikut, u ekspozuan një numër i konsiderueshëm i pikturave të artistit Gjelosh Gjokaj, të punuara me teknika të ndryshme, me shumë mjeshtri. Ekspozitën e organizoi fondacioni “Gjelosh Gjokaj” dhe Komuna e Tuzit. Korrespondenti i Zërit të Amerikës Ali Salaj përgatiti kronikën.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG