Lidhje

Udhëheqësit e Shqipërisë dënojnë aktet e dhunes serbe mbi pikat kufitare të Kosovës


Udhëheqësit e Shqipërisë dënojnë aktet e dhunes serbe mbi pikat kufitare të Kosovës

Drejtuesit më te larte të shtetit dhe qeverise së Shqipërisë denuan aktet e dhunes serbe mbi pikat kufitare ne veri te Kosoves. Presidenti Bamir Topi dhe kryeministri Sali Berisha shprehën ngushellime per policin shqiptar qe humbi jeten ne ngjarjet e fundit. Ata thane se interesat e rajonit jane dialogu, paqja dhe integrimi euro-atlantik.

XS
SM
MD
LG