Lidhje

Ulqin: Krizë politike në pushtetin vendor


Si pasojë e përçarjes dhe mosbesimit në koalicionin e partive politike shqiptare, prej disa muajsh pushteti vendor i Komunës së Ulqinit gjendet në një krizë të thellë politike. Zgjidhjen e kësaj krize autoritetet vendore e shohin në zgjedhjet e parakohshme ose në koalicionin me partinë në pushtet të kryeministrit malazez, Gjukanovic, të cilit i ofruan postet udhëheqëse në këtë komunë bregdetare. Nëse kjo ofertë pranohet, atëherë pas 25 vjet zgjedhjesh shumëpartiake, Ulqini me shumicë shqiptare, për herë të parë, do të bjerë nën pushtetin e një partie të spektrit politik malazez.

Ulqin: Krizë politike në pushtetin vendor
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG