Lidhje

Mal i Zi - Shqipëri, fuqizimi ekonomik i gruas


Fuqizimi ekonomik i gruas
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

Komuna e Ulqinit në Mal të Zi si dhe Bashkia e Mirditës po bashkëpunojnë për një projekt që synon fuqizimin ekonomik të gruas. Projekti ka për synim angazhimin e grave për zhvillimin e prodhimit, agroturizmit dhe turizmit rural për të krijuar mundësi të reja punësimi. Projekti zhvillohet në bashkëpunim me shoqërinë civile Mogul në Ulqin dhe me Qendrën e Universitetit Evropian të Tiranës, mbështetur nga Bashkimi Evropian:

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG