Lidhje

Ulqin, teknologjia 3D në ndihmë të shëndetësisë


Ulqin, teknologjia 3D në ndihmë të shëndetësisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

Përdorues të teknologjisë tredimensionale në Ulqin, po prodhojnë maska mbrojtëse për punonjësit e shëndetësisë. Një sasi maskash janë dorëzuar në Shtëpinë e Shëndetit në Ulqin dhe në Qendrën Klinike në Podgoricë, ndërsa së shpejti do të shpërndahen edhe në Komunën e Tuzit, e cila, për shkak të koronavirusit, vazhdon të mbetet në karantinë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG