Lidhje

Programet e UNDP-së në Kosovë për trashëgiminë kulturore dhe fetare


Përfaqësuesi i Programit për Zhvillim të Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Andrew Russell, tha në një bisedë për Zërin e Amerikës se Kosova ka një traditë të fortë të tolerancës fetare që krijon hapësirë shumë të mirë për ruajtjen dhe kultivimin e trashëgimisë së saj të pasur kulturore e fetare. Programi për Zhvillim i Kombeve të Bashkuara në Kosovë në bashkëpunim me Bashkimin Evropian, përmbyllën këto ditë një projekt për renovimin, dhe rehabilitimin e trashëgimisë kulturore dhe fetare.

Programet e UNDP-së në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG