Lidhje

SHBA: 18 të vdekur nga moti i keq


Mot i keq ka shkaktuar vdekjen e të paktën 18 njerëzve në jug të Shteteve të Bashkuara, dhe parashikuesit e motit paralajmërojnë se do të vazhdojnë stuhitë e rënda.

14 persona humbën jetën dhe më shumë se 20 të tjerë u lënduan, pasi stuhitë e fuqishme dhe tornadot përfshinë gjatë fundjavës pjesë të shtetit Xhorxhia.

Guvernatori i shtetit, Nathan Deal, shpalli gjendjen e jashtëzakonshme në shtatë zona ku pati të vdekur dhe dëme të mëdha.

Katër persona të tjerë humbën jetën të shtunën në qytetin Hattiesburg të shtetit Misisipi.

Shërbimi Kombëtar i Motit tha të dielën se jugu i Xhorxhias, veriu i Floridës dhe Florida dhe pjesa juglindore e Alabamës mund të përballen me rreshje, breshër dhe erëra të forta.

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG