Lidhje

Vështirësitë e bizneseve të grave gjatë pandemisë në Kosovë


Vështirësitë e bizneseve të grave gjatë pandemisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:19 0:00

Në Kosovë, organizata që merren me mbrojtjen e të drejtave të grave thonë se pandemia gjatë vitit të kaluar ka dëmtuar në veçanti bizneset që drejtohen nga gratë. Rrjedhimisht, ato bëjnë thirrje që në planet për rimëkëmbje ekonomike, të merret parasysh pikëpamja gjinore dhe të mbështeten gratë në përmirësimin e pozitës së tyre në shoqëri.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG